Změňte myšlení a kulturu vaší organizace. HR oddělení může být základním stavebním prvkem agilní transformace.

 • Kde všude můžeme využít benefity agile v HR?
 • Chcete v týmu aplikovat agilní metody na vlastních HR projektech?
 • Potřebujete zapojovat nové zaměstnance, aby podporovali agilitu?
 • Rádi byste měřili efektivitu a motivaci v týmu?
 • Je agilní HR pouze teorie?

Představíme best practices a ukážeme příklady, kde již experimentovali a nyní úspěšně používají agile v HR. Ukážeme si jak je možné aplikovat agile na různé oblasti HR jako je nábor, adaptace, zpětná vazba, hodnocení, odměňování aj.

Témata, která budeme diskutovat:

 • Jak tým nastartovat k transformaci a kde s ní začít
 • V čem nám Agilita může pomoci a co nám přinese
 • Měření efektivity týmu, tzn. jak vše nastavit, ohodnotit a jak vyrolovat
  • Scrum ceremonie nedílnou součástí
  • Fuckupy dobrého a špatného nastavení (konkrétní ukázky)
 • Principy, na které bychom neměli zapomenout

 

Pojď se s námi podělit i Ty o své zkušenosti.


Speakeři

Jana Derichová

Jana si v posledních 15ti letech prošla různými pozicemi v HR týmech, a to jak korporátních, tak i startupových. Od bankovního sektoru až po e-commerce sektor. Největší „srdcovkou“ pro ni však stále zůstává nábor lidí v HR. Jak sama říká: „Je to tak trochu boj s větrnými mlýny“. Proč? Pracuje totiž primárně s IT a vývojovými týmy.

Během své praxe a díky svému zájmu, o agile všeobecně, si vyzkoušela i roli Scrum Mastera v HR týmu startupové společnosti.

Ve volném čase se věnuje studiu psychologie a mentoringu.


Patricie Kvietková

„LIDÉ, jsou ti, kteří mě motivují, co mě nabíjí, otevírají mi oči a posouvají mě dále. Samozřejmě, nic není bez toho B (občas/často se ne vše podaří). AGILE je pro mě jen jiné pojmenování pro tohle všechno.“

Patrika ráda říká, že si ve své pracovní kariéře prošla všemi třemi velkými bankami (ČS, ČS0B, KB) a všemi velkými operátory (O2, T-mobil, Vodafone) a je na to právem hrdá. Menším firmám se ale také nikdy nevyhýbala. Pracovala na různých pozicích, které se týkaly v různé míře vývoje SW a oblasti analýzy. „Jinak řečeno, spojovala jsem lidi, řešila různé situace, a hlavně jsem mířila na cíl“, dodává Patricie.

V posledních 3 letech si odběhla a zaměřila se na roli Scrum Mastera, šla za novými zkušenostmi. „Ale ať jsem byla v jakékoliv roli a v jakékoliv společnosti, vždy jsem potkala takové lidi, se kterými stálo za to pracovat, učit se od nich a tvořit s nimi. A to je to co chci dělat i dále…“


Petr Holodňák

"Před časem mi někdo řekl: Ty seš takovej Zdeněk Pohlreich pro firmy. Říkáš jim, co dělají blbě, ale hlavně, jak to mají dělat líp!
A víte co? Ono to vlastně docela sedí." :)

Během praxe Petr poznal, že ať už se jedná o oblast bankovnictví, IT nebo třeba průmysl, “jádro pudla” není v technologiích a nástrojích, ale v lidech. Jeho zájmem i expertízou je tedy HR, ale ne ve smyslu Human Resources, ale Human Relations.

Petr věří, že ať už pomáhá firmám s managementem, strategií, komunikací, cashflow nebo třeba se zlepšením výroby/vývoje, v jádru jde vždy o motivaci lidí, o to, jak vnímají smysl práce, o přístup nadřízených k podřízeným, o firemní kulturu.


Jan Železný

Posledních 8 let je v centru Honzova zájmu Agile - prošel si pozice od Scrum Mastera přes Agile Coache, Tribe Agile Coache a Head of Agile. V současnosti se hlavně zabývá strukturálními zásahy, inteligentním designem organizací a zaváděním změny včetně metrik a komunikace, které změnu provázejí.

Nedílnými součástmi Honzova přístupu k práci jsou systemika, systémové myšlení, kontextová komunikace, hierarchie a sebeorganizované týmy. Vystudoval Masovou a Sociální komunikaci a je certifikovaným systemickým performance coachem.

Během své praxe byl najat řadou významných institucí v Čechách a na Slovensku. V současnosti pracuje pod hlavičkou firmy ableneo, kde působí jako organizační coach a expert na zavádění změny. Na základě svých zkušeností je Honza přesvědčený, že se metodika musí přizpůsobit realitě každé organizace a každý případ je třeba řešit individuálně.


Tomáš Leidl

Tomáš své zkušenosti a energii investuje 19 let v IT sektoru, primárně do oblasti bankovních a finančních služeb. Ve své práci rád používá vizualizaci a kreativitu. Pracoval jako metodik, projektový manažer a team leader. Nyní je součástí velkého transformačního programu v Komerční bance jako Agilní Tribe kouč. Pomáhá týmům, aby byly efektivnější, pracovaly na produktech, co dodávají hodnotu a zároveň přijaly změnu ve firemní kultuře.

 Cena:

Vstup zdarma

Organizátor akce
Principal engineering s.r.o.

Rezervace účasti

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Vyplňte prosím jméno

Bez vaší emailové adresy Vás nebudeme moci kontaktovat

Vyplňte prosím váše telefonní číslo

Neplatný vstup

Vyplňte celé jméno vaší společnosti

Vyplňte IČO

Neplatný vstup

Vyplňte fakturační adresu vaší společnosti

Vyplňte město

Vyplňte prosím PSČ

Doporučujeme nám připsat pár slov.

Prosíme, toto políčku zaškrtněte

Prosíme, toto políčku zaškrtněte

Cena:
Neplatný vstup

(*) - povinná pole

dancaMohu poradit?

Daniela Drncová
 

Event specialist

daniela.drncova@principal.cz

+420 775 733 191

Odběr nových akcí

Vyplňte svůj email a přihlaste se k odběru nových školení.