Na tomto meetupu se již potřetí ponoříme do světa agilních metodik, avšak tentokrát na téma Agile ve vzdělávání.

V roce 2001 vývojáři softwaru vytvořili Agilní manifest. Od té doby si tyto principy osvojily týmy a mnohé firmy z celého světa. Jak se hlavní principy agility dostaly ke vzdělávání? Jak agilní učení pomáhá týmům dosahování jejich cílů? Připojte se do naší panelové diskuze a dozvíte se více. 

Jaká témata budeme diskutovat? 

  • Agilní učení jako způsob, jak se vzdělávat flexibilně
  • Je agilní vzdělávání něco nového nebo je to spíše návrat ke kořenům - jak se za posledních 100 let změnil systém vzdělávání
  • Jaké jsou konkrétní metody agilního vzdělávání, jak s nimi experimentovat a kde se s nimi dá setkat
  • Jak se přizpůsobovat požadavkům doby a jak využít sebeřízené vzdělávání
  • Jak pomocí agile zkrátit dobu, kterou lidé potřebují pro získání potřebné kompetence
  • Sdílení znalostí v rámci organizace a budování vhodné firemní kultury
  • Proč jsou týmy středem agilních organizací a jak pracovat na jeho průběžném rozvoji

 

Pojďte se s námi podělit o své zkušenosti, zda a jakým způsobem agile využíváte ve vzdělávání. 

Můžete se těšit na hosta Pepu Lhotského

Pepa nám poskytne pohled z pohledu evolučního biologa. Pohovoříme o tom, jestli je agilní vzdělávání novinka nebo návrat ke kořenům. Pepa nám poskytne také vhled do vzdělávání, jeho funkce a proměn v čase. 

Pepa je agilní koMagda Porizkovauč, lektor a životní optimista. Vystudoval teoretickou a evoluční biologii, zabrousil i do filosofie a dějin vědy. Jeho srdcovkou jsou symbiotické vztahy, spolupráce a vzdělávání. K smrti rád píše a mluví − podílel se na 11 knihách, vyučoval na UK, MU i UP, účastnil se řady lokálních i národních vzdělávacích projektů, byl členem redakční rady časopisu Vesmír a osm let hrál ochotnické divadlo. Od roku 2015 se pohybuje v korporátním a MSE prostředí a baví ho to snad ještě víc než dříve.


Speakeři

Jan Železný

Posledních 7 let je v centru Honzova zájmu Agile - prošel si pozice od Scrum Mastera přes Agile Coache, Tribe Agile Coache a Head of Agile. V současnosti se hlavně zabývá strukturálními zásahy, inteligentním designem organizací a zaváděním změny včetně metrik a komunikace, které změnu provázejí.

Nedílnými součástmi Honzova přístupu k práci jsou systemika, systémové myšlení, kontextová komunikace, hierarchie a sebeorganizované týmy. Vystudoval Masovou a Sociální komunikaci a je certifikovaným systemickým performance coachem.

Během své praxe byl najat řadou významných institucí v Čechách a na Slovensku. V současnosti pracuje pod hlavičkou firmy ableneo, kde působí jako organizační coach a expert na zavádění změny. Na základě svých zkušeností je Honza přesvědčený, že se metodika musí přizpůsobit realitě každé organizace a každý případ je třeba řešit individuálně.


Petr Holodňák

"Před časem mi někdo řekl: Ty seš takovej Zdeněk Pohlreich pro firmy. Říkáš jim, co dělají blbě, ale hlavně, jak to mají dělat líp!"
A víte co? Ono to vlastně docela sedí." :)

Během praxe Petr poznal, že ať už se jedná o oblast bankovnictví, IT nebo třeba průmysl, “jádro pudla” není v technologiích a nástrojích, ale v lidech. Jeho zájmem i expertízou je tedy HR, ale ne ve smyslu Human Resources, ale Human Relations.

Petr věří, že ať už pomáhá firmám s managementem, strategií, komunikací, cashflow nebo třeba se zlepšením výroby/vývoje, v jádru jde vždy o motivaci lidí, o to, jak vnímají smysl práce, o přístup nadřízených k podřízeným, o firemní kulturu.


Tomáš Leidl

Tomáš své zkušenosti a energii investuje 18 let v IT sektoru, primárně do oblasti bankovních a finančních služeb. Ve své práci rád používá vizualizaci a kreativitu. Pracoval jako metodik, projektový manažer a team leader. Nyní je součástí velkého transformačního programu v Komerční bance jako Agilní Tribe kouč. Pomáhá týmům, aby byly efektivnější, pracovaly na produktech, co dodávají hodnotu a zároveň přijaly změnu ve firemní kultuře.

 Cena:

Vstup zdarma

Organizátor akce
Principal engineering s.r.o.

Rezervace účasti

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Vyplňte prosím jméno

Bez vaší emailové adresy Vás nebudeme moci kontaktovat

Vyplňte prosím váše telefonní číslo

Neplatný vstup

Vyplňte celé jméno vaší společnosti

Vyplňte IČO

Neplatný vstup

Vyplňte fakturační adresu vaší společnosti

Vyplňte město

Vyplňte prosím PSČ

Doporučujeme nám připsat pár slov.

Prosíme, toto políčku zaškrtněte

Prosíme, toto políčku zaškrtněte

Cena:
Neplatný vstup

(*) - povinná pole

dancaMohu poradit?

Daniela Drncová
 

Event specialist

daniela.drncova@principal.cz

+420 775 733 191

Odběr nových akcí

Vyplňte svůj email a přihlaste se k odběru nových školení.