Vendor lock-in, neboli uzamčení zákazníka v závislosti konkrétního dodavatele, je určitě téma, které dlouhodobě trápí veřejnou správu napříč všemi jejími stupni. Jako Principal engineering, společně s Česko.Digital a zástupci společností Deloitte a Havel&Partners jsme se rozhodli tomuto tématu podívat "pod pokličku".

Z diskuze vedené odborníky, kteří se tématem zabývají dlouhá léta, si odnesete nejen možnosti řešení vendor lock-in, ale také to, proč by se o to měli úředníci a širší veřejnost zajímat.

Diskuze bude skrz naskrz prošpikována zkušenostmi z praxe, které s Vámi chceme sdílet.

Co si z panelové diskuze odnesete?

 • Jaká jsou rizika spojená s vendor lock-in
 • Jak nebýt závislý pouze na jednom dodavateli
 • Proč se o tom diskutuje právě ve státní a veřejné správě
 • Čím bývá uzamčení zákazníka nejčastěji způsobeno
 • Jaké jsou přínosy odstranění vendor lock-inu
 • Ukázky řešení vendor lock-inu na praktických případech

Jak bude akce probíhat?

Každý z řečníků panelové diskuze Vám během 5 minut stručně představí vlastní pohled na vendor lock-in založený na vlastních zkušenostech. Poté bude následovat samotná panelová diskuze a prostor pro dotazy a příspěvky do diskuze.

Staňte se součástí naší panelové diskuze. Zapojte se svými názory do diskuze.

 

 Úvodní pětiminutovky:
 • Filip Neterda: O princezně ITěnce uzavřené v SW hradu rytíře Drsoně
 • Ondrej Čurilla : Současný zákon o zadávání veřejných zakázek ohledně vendor locku
 • Eva Pavlíková: Motivace a kompetence zadavatele
 • Bronislav Neubauer: Jak řídit dodavatele, kterého ve vendor locku mám a potřebuji jej vyměnit
 • Petr Kadlec: Doporučení pro zadavatele
 • Ondrej Čurilla a Petr Kadlec: Jak se vendor – locku zbavit nebo s ním žít tam, kde fakticky být musí

Moderátor diskuze
mira vlach

Míra Vlach z Projektového klubu, nezávislé diskuzní platformy zaměřující se na sdílení manažerských zkušeností a rozvoj projektových manažerů.

 

 

 

Na meetup již není možné se přihlásit. Děkujeme za pochopení.


Speakeři

Filip Neterda

Deloitte

Filip je senior manažerem v oddělení poradenství Deloitte Česká republika. Má dlouholeté zkušenosti v oblasti poradenství pro veřejný sektor (od roku 2008). Jako manažer má dlouholetou zkušenost s různorodými projekty pro centrální instituce, kraje a města, vědecké instituce, a to v oblastech strategie, procesů, studií proveditelnosti, ekonomických analýz, posouzení kritických IT systémů nebo zavádění nových technologií. Filip se specializuje na komplexní podporu klientů při řešení vendor locků, a to zejména v oblasti IT, ale i v jiných oblastech (kamerové systémy, oblast vodohospodářství). Pro Deloitte vede Filip inovační projekt Obce v Datech (obcevdatech.cz), kde je Deloitte hlavním konzultačním partnerem.


Ondrej Čurilla

Havel&Partners

Ondrej se věnuje oblasti veřejných zakázek a projektům partnerství veřejného a soukromého sektoru (tzv. PPP projektů).

V těchto oblastech se specializuje na poskytování právního poradenství v souvislosti se zadáváním komplexních projektů v oblasti IT, infrastruktury, energetiky, dopravy a dalších (jak na straně zadavatelů, tak i dodavatelů).


Eva Pavlíková

Česko.Digital

Eva Pavlíková je jedním ze spolu-zakladatelů a aktuálně také CEO komunity Česko.Digital, která ve svém volném čase pomáhá neziskovým organizacím a státu měnit Česko k lepšímu. Mezi aktuálními projekty Česko.Digital, které se věnují vzdělávání, zdraví a duševní péči nebo financím, jsou také Veřejné zakázky spolu, kde se komunita věnuje právě kultivaci prostředí veřejných IT zakázek.


Bronislav Neubauer

Principal engineering

Broněk roky vedl nákupní oddělení nebo byl součástí nákupních oddělení velkých společností, kde se vendor lock-in jednotlivých dodavatelů řeší na denní bázi. Broněk je zběhlý v procesu nastavování mechanismů tak, aby byly při každém tendru nastaveny vhodné podmínky, aby byl Vendor lock eliminován a případně nastaveny mechanismy tak, aby se z něj dalo vyvázat.


Petr Kadlec

Havel&Partners

Petr se specializuje na obchodní právo, právo veřejných zakázek a právo hospodářské soutěže. Má rozsáhlé zkušenosti v oblasti poskytování právních služeb veřejnému sektoru a v oblasti regulace. Historicky působil tři roky na Generálním ředitelství Evropské komise pro hospodářskou soutěž v Bruselu a při studiích pracoval v přední americké advokátní kanceláři Hogan &Hartson.

 Cena:

Vstup zdarma

 Online

 2h

 15:00

 • 15.06.2021
Organizátor akce
Principal engineering, Česko.Digital ve spolupráci s Deloitte, Havel&Partners

dancaMohu poradit?

Daniela Drncová
 

Event specialist

daniela.drncova@principal.cz

+420 775 733 191

Odběr nových akcí

Vyplňte svůj email a přihlaste se k odběru nových školení.