Diskuze: IT projekty ve veřejné správě
Projekty ve veřejné správě z pohledu dodavatele, zadavatele a komunity Česko.Digital.
Jak se liší pohled na projekty ve veřejné správě z pohledu dodavatele, zadavatele a komunity Česko.Digital? Přijď si poslechnout diskuzi zkušených účastníků IT projektů.
Proč digitalizace veřejné sféry probíhá tak jak probíhá? Jaká jsou specifika státních IT projektů oproti soukromé sféře? Kde je skutečně prostor pro zlepšení a kde jde jenom o laciné hejtování? Jak nejlépe nastavit spolupráci mezi dodavatelem a zadavatelem? A může odborná veřejnost digitalizaci více pomoci účastí na hackatonu nebo spíše aktivním využíváním dostupných digitálních služeb?
Přijď si poslechnout naši panelovou diskuzi a získej praktický vhled do této oblasti i informace o blížících se novinkách.
Jak bude akce probíhat?
Každý účastník panelové diskuze má na začátku 5 minut času, aby stručně představil sebe a svůj úvodní příspěvek do diskuze založený na zkušenostech.
Témata úvodních "pětiminutovek":
- Martin Podveský - Vývoj IT projektů v čase a současná koncepce digitalizace ČR
- Přemysl Sezemský - Příprava IT projektů z pohledu státní instituce
- Eva Pavlíková - Jak můžeme společně kultivovat prostředí IT zakázek v roce 2021 & představení některých výstupů z projektu Česko.Digital "Šablony ve výběrovém řízení"
- Karel Smutný a Ondřej Kavula - Agilní vývoj ve veřejné správě & Inspirace u proběhlé transformace ve Škoda Auto
- Ladislav Müller - Veřejné zakázky z pohledu dodavatele a srovnání s B2B prostředím
- Tomáš Kotyza - Digitalizace na krajském úřadu
Následovat bude moderovaná diskuze, ve které se budeme soustředit na další výměnu zkušeností, porovnání pohledů a konstruktivní pohled na diskutovaná témata.
Témata hlavní diskuze:
- Jak vypadá reálné prostředí IT projektů? Dá se pro výběrová řízení ve státní správě uplatnit agilní přístup?
- Co nás v oblasti IT projektů veřejné správy ČR čeká v nejbližších letech? Jak může digitalizaci podpořit každý z nás v závislosti na své roli?
Moderátoři diskuze:
Míra Vlach
z Projektového klubu, nezávislé diskuzní platformy zaměřující se na sdílení manažerských zkušeností a rozvoj projektových manažerů.
Speakeři

Martin Podveský
ve státním IT se pohybuje více jak 20 let, částečně i z pozice dodavatele. Prošel si pozicemi jako je technický garant (komunikace s dodavateli a řízení vývoje), vedoucí rozvoje Informačního systému celní správy, zástupce ředitele IT a nyní se pohybuje v oblasti IT a enterprise architektury. V rámci všech činností se potýkal s veřejnými zakázkami ve všech fázích.

Přemysl Sezemský
je absolventem Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Od roku 2016 působí na Ministerstvu spravedlnosti, od roku 2019 je ředitelem odboru elektronizace justice a statistiky, kde skloubil svůj zájem o právo a informační technologie. Zabývá se přípravou nových projektů v oblasti eJustice, zejména analytickou činností. Zajímá se o inovativní technologie a novinky v herním průmyslu.

Karel Smutný
Karel je designér organizací produktového vývoje, Scrum Master a (jediný český) Professional Scrum Trainer u Scrum.org. Více než 10 let pomáhá firmám s agilními transformacemi a vytvářením samo-řídících se týmů a organizací. Založil a organizuje největší českou meetup skupinu Prague Scrum Beer. Spolupracuje s Česko.Digital.

Ondřej Kavula
Ondřej pracuje jako agile kouč, Scrum Trainer a manažerský konzultant. Kromě toho se již více než 10 let věnuje řízení komplexních vývojových a integračních projektů zejména v telekomunikacích, bankovnictví. Vedle agilních metodik má zkušenosti i s tradičním projektovým managementem.

Ladislav Müller
Láďa se více než 15 let věnuje projektovému managementu, kde si prošel rolemi od projektového koordinátora a managera, program managera až po kontrolní a exekutivní role.
V současné době působí v roli Business Development Director ve společnosti Principal engineering, kde se zaměřuje na vyhledávání, realizaci a implementaci inovativních řešení pro zákazníky ze soukromého i veřejného sektoru.
Veřejný sektor je mu blízký již od jeho studijních let, které strávil na oboru Veřejná správa a regionální rozvoj. Díky tomu má za sebou úspěšně odvedené projekty například pro UZSVM (Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových), Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) nebo Úřad pro ochranu osobních údajů (UOOU).

Tomáš Kotyza
je ředitelem Krajského úřadu Moravskoslezského kraje už od roku 2013. Má dlouholeté zkušenosti z práce ve veřejné správě. Na Krajském úřadě Moravskoslezského kraje pracuje od roku 2001, od roku 2007 do roku 2013 ve funkci vedoucího odboru životního prostředí a zemědělství. Předtím působil v letech 1992–2000 na Magistrátu města Ostravy a na Ministerstvu zemědělství České republiky. Za neustálou snahu o digitalizaci procesů veřejné správy získal ocenění eOsobnost krajů pro rok 2020. Je aktivním cyklistou, se svými kolegy z úřadu se pravidelně účastní cyklistických charitativních maratonů.
Cena: |
Vstup zdarma |
 Online
2h
15:00
- 26.1.2021