Otevřená atmosféra, zajímaví lidé a skvěle šlapající organizace. Co víc si přát?

Na konci ledna jsme se s kolegy vypravili na zajímavou akci zaměřenou na projektové řízení, kterou jsme jako firma Principal engineering podpořili. Člověk by si řekl, že si konečně odpočine od všech agilních transformací a ponoří se do harmonogramů a WBS struktur, ale nenechte se mýlit. Agilními tématy to žije všude a ani projektovému řízení se nevyhnuly. Organizátoři nazvali akci nekonferencí a musím říct, že mě formát Open Space nadchnul – místo spících návštěvníků a uspávačů hadů na pódiu jsme dostali porci živých diskusí a možnosti volně proplouvat programem od účastníků pro účastníky. Vše plynulo snadno, hladce a zkušenost organizátorů byla zřetelně vidět.

V úvodu nás rozehřálo šest svižných prezentací na nejrůznější témata. Zaujal mě vždy skvěle připravený Zdeněk Macháček se svým agilním Hamletem a Ľuboš Práznovský, který nám ukázal jak efektivně řídit projektové portfolio a ještě si přitom dát pivo u bazénu !? Odpolední program si zajistili účastníci sami v rámci více či méně moderovaných diskusí. Už jsem nějakou tu akci navštívil a je pravdou, že na PM bylo zapojení účastníků na české poměry nebývalé a rozhodně mnohokrát předčilo osvědčený poměr jednoho přednášejícího, deseti kibiců a sta pasivních posluchačů.

Stejně jako dopolední přednášky se i odpolední diskuse točily hodně kolem agile světa. Zaujalo mě téma NoEstimates (možná by se dnes mělo psát #noestimates), kde sice padlo více otázek než odpovědí, ale diskuse byla výživná a zcela předčila očekávání – o čemž svědčí i závěr, že bez důvěry to prostě nejde. Stejně tak blok o zasmluvnění agile dodávek byl spíše o nápadech, ale jsem rád, že se objevují první vlaštovky a že jsme mohli přispět i naší praktickou zkušeností.

Organizaci a skvělý formát nekonference si pochvalovali i ostatní účastníci. Jednalo se o mé první setkání s formátem Open Space, ale byla z toho láska na první pohled.

Podívejte se na videa, prezentace a fotky za akce 

VIDEA Z PREZENTACÍ

FOTOGALERIE

Soukup