Přemýšleli jsme nad organizací nějaké další sportovní výzvy, abychom nezaháleli a udrželi si bystrého ducha :) Kromě toho jsme říkali, že bychom mohli udělat změnu, abychom pořád jenom neběhali. A co čert nechtěl – narazili jsme přitom na TeriBear – běžeckou akci organizovanou nadací Terezy Maxové, která probíhá každoročně na podporu různým potřebným skupinám – od nemocných dětí, přes sociálně slabé rodiny až k seniorům. Výtěžek 10 milionů se na tyto projekty rozdělí.

A tak jsme do toho šli!

A v čem to tedy spočívalo?

Teribear každoročně probíhal na Vítkově, kde lidé běhali vyznačenou trasu a tak byly střádány peníze. Díky zákazu koncentrace více lidí na jednom místě se organizátoři letos posunuli vpřed a byl to za nás ten nejlepší krok, co mohli udělat! Každý člověk totiž mohl běhat, kde chtěl a vše bylo propojeno online.

Po registraci, která stojí pouze dvě stovky na hlavu, se spáruje sportovec (tým nebo rodina) pomocí aplikace Strava s Teribear stránkou a už to jede! Stačí si před každou procházkou nebo výběhem zapnout aplikaci a záznam se vám automaticky připočítá k částce, která je doposud z daných 10 milionů vydělána.  

A jak se nám vedlo?

Dohromady jsme v pěti členném týmu vydělali 5 158,- Kč. Někteří z nás se opravdu činili a za necelý měsíc (10.9.-3.10.) naběhali kolem 150 km. Podívejte se níže, jak jsme si vedli. 

teribear 2

Další výzva, tentokrát kombinace více sportů, na nás čeká holt příště!