V úterý 16. června, pod záštitou IPMA (jmenovitě Honzy Slavíka) a Principal engineering,  proběhl další Projekťácký Mastermind.

Více nám o tom poví náš seniorní projekťák Honza Plachý, který se jej účastnil.

"Setkání konečně proběhlo on-site* a je nutno říci, že i když v dnešní digitální době umožňují technologie ledacos, je osobní komunikace nenahraditelná - jak pro tyto druhy akcí, tak třeba i pro školení či pohovory.

Kdo zažil nějaké to školení on-line (zejména z pozice školitele) a má možnost ho srovnat s prezenční formou, dá mi, myslím, za pravdu. Proto nás potěšil zájem o tento „workshop“ tváří v tvář, a to jak dřívějších účastníků z online verze, tak i nových tváří.

Základním atributem těchto setkání je naprostá důvěra a díky tomu lze řešit v rámci skupin otevřeně i témata, na která se jinak často není jak nebo dokonce koho zeptat.

Bylo velmi zajímavé získat jiný pohled na situace, které na projektech každého z nás potkaly. A dokonce si moci vyměnit zkušenosti, jak řešit atypické situace, jež čas od času každého překvapí. Zajímavé byly i příklady řešení, které zrovna v konkrétním případě fungovat nemusí, protože i taková zkušenost je cenná a umožňuje dalším lidem vyvarovat se podobných, často "bolestivých" situací.

mastermind článek

I když jsme nakonec plánovaný čas lehce přetáhli, Mastermind byl natolik výživný, že bychom mohli v další diskusi a výměně názorů pokračovat dál a dál. No co se dá dělat, alespoň máme na co navázat příště!

Jelikož je Mastermind také motivační formou setkání, na závěr jsme si každý určili konkrétní cíl, který bychom chtěli v dalším období naplnit. Díky veřejnému závazku například i věc, kterou jsme úspěšně odkládali dlouhé měsíce či roky.

A já už teď můžu říct, že na dalším Mastermindu můžu s čistým svědomím nahlásit:

Splněno! "

 

Chcete i vy vědět, jak jsme dopadli včetně toho, proč nechodit na tato setkání bez cashe v peněžence? To Vám povím na přístím setkání! 

Další Projekťácký Mastermind by měl proběhnout 15. 9. 2020, takže si v kalendářích můžeme v předstihu naplánovat dostatečný prostor."

 

* Je o mě známo, že za antonymum pojmu „on-line“ (aneb „po drátu“) považuji „on-site“ (aneb „na jednom místě“), oproti strašlivému a často používanému „off-line“, které ve mně naopak evokuje neinteraktivní korespondenční komunikaci. Dopisy. Ideálně doručované Českou poštou :) 

 

Autor:

Jan Plachý, Senior Project Manager

Jan Plachy contractors