Ve středu 20. 11. jsme se jako hlavní partner konference Open Space in Agile vydali do krásného barokního prostředí Kaiserštejnského paláce. UNkonference, jak je netradičně nazývána, probíhá každého půl roku pod záštitou agentury Edutrea a jak již název napovídá, Agile je zde v hlavní roli!

„Konference probíhá v neformálním volném stylu a program může ovlivnit každý z účastníků, proto také označení UNkonference“. říká Jaroslava Ceplechová, organizátorka akce.

Hned na úvod akce nás mile překvapila návštěva Mikuláše v doprovodu čerta, jež obdarovali organizátory akce a přinesli také pár milých dárků účastníkům. Po úvodním slově našeho Delivery manažera Marka Soukupa, se účastníci rozčlenili do jednotlivých skupin, ve kterých probíhaly během dne diskuze na rozmanitá témata, v nichž byl jen jediný společný jmenovatel – Agilní řízení.

Ve volných chvílích se mohli účastníci pobavit na našem stánku, kde jsme předváděli herní formou vlastní softwarové řešení na čtení emocí Emotia. „Je to milé a zábavné, dalo by se to využít i na edukativní účely“ zaznívalo od lidí, kteří se u naší hry zastavili.

Více informací o umělé inteligenci a našem řešení EMOTIA

 

A co říkají naši lidé, účastníci UNkonference?

 „Konference byla super. Nevěděl jsem co čekat a jako uzavřená a nemluvná osoba jsem se hodně bál, že tam budu sedět někde v koutku. Formát ale přímo vyzývá k zapojení se. Témata byla velice různorodá a do jednoho zajímavá.“ Během nich jsem měl možnost nechat si poradit s mými konkrétními problémy od zkušenějších a navíc se ujistit, že to nejsou problémy unikátní. Možnost One-to-one talku se seniorními projekťáky pak ještě prohlubuje personalizaci rad. 
Petr HozaScrum Master 

 

„Konferenci dělají lidi a ti se fakt sešli. Tenhle ročník byla super i témata...", říká pravidelný návštěvník
Andy Kružic, Senior Technology Consultant 

 

Marek Soukup, který měl tu čest na konferenci představit svou první Pecha Kucha prezentaci:

„Koncept Open Space mám moc rád. Jednak vyžaduje aktivní zapojení účastníků a jednak je plný překvapení - nikdy dopředu nevím, jak to bude probíhat. Je prima, že se agilní témata dostávají z mladické euforie do dospělosti a začínají převládat reálné zkušenosti a praktická témata. Zažil jsem si jak filozofické diskuse o roli agilního kouče až po velmi praktické diskuse o vhodném rozložení týmu, práci na dálku či jak se dýchá novému Scrum Masterovi v týmu. Nic však nepřekoná naprosto skvělou atmosféru, která se naladila již večer před akcí a vydržela až do úplného závěru.

Měl jsem možnost vyzkoušet si i formát Pecha Kucha prezentace. Pokusil jsem se do 20 slidů, 6 minut a 40 sekund narvat obavy ze stále větší a agresivnější polarizace názorových skupin nejen ve veřejné, ale i odborné sféře. Musím říct, že příprava byl opravdu mazec, ale jsem rád, že jsem si to mohl zkusit."

Všechny videoprezentace Pecha Kucha naleznete zde