Setkali jsme se u tak trochu odlechčeného meetupu, který byl nejen našlapaný informacemi, ale i praktickou přípravou a následnou ochutnávkou.

Naše kolegyně Marcelka nám toho dne ukázala, jak můžeme rychle, snadno a zdravě posnídat, posvačit, a nebo udělat radost z dobrého pamlsku svým ratolestem nebo drahé polovičce.

Byl to opravdový zážitek plný smíchu, pohody a dobré nálady.
Vyzkoušeli jsme si müsli tyčinky, flapjacky, nutričně vydatné ořechové máslo a mléko. Nechyběla ani vitamíny nabitá smoothie, abychom přežili ve zdraví podzimní plískanice a zimní nečas.

A nejlepší tyčinky? Raw tyčinky s kešu a meruňkami 

Suroviny:

  • 90 g kešu ořechů
  • 75 g sušených meruněk
  • 40 g datlí / švestek / brusinek
  • 15 g kešu másla

Postup:

Datle zalijeme horkou vodou, aby změkly. Zatím si nasekáme kešu ořechy na větší kousky. Meruňky a změklé datle (švestky či brusinky, které nemusíme máčet, pokud jsou dostatečně vláčné) následně rozmixujeme. Ovocnou směs přidáme k oříškům a promícháme. Do směsi doplníme kešu máslo, a takto připravené těsto vložíme na plech vyložený pečícím papírem. Těsto pořádně přitlačíme, aby nabylo tvar plechu, a následně ho pouze v papíru na pečení dáme na 1–2 hodiny do lednice. Po ztuhnutí těsto vyjmeme a nakrájíme na müsli tyčinky.

Fotogalerie: