"Zdraví jakéhokoli vztahu, týmu nebo organizace je funkcí prodlevy mezi identifikací a diskusí o problémech. “ Joseph Grenny

Zásadní konverzace je diskuse charakterizovaná vysokými očekáváními, rozdílnými názory a silnými emocemi. Tyto konverzace mohou mít obrovský dopad na váš život.

Často se snažíme těmto konverzacím vyhnout, protože se bojíme, že to ještě zhoršíme. A ve skutečnosti, když vedeme zásadní rozhovory, obvykle s nimi zacházíme špatně. V nejkritičtějších okamžicích se chováme nejhůře. Můžeme se stáhnout nebo zuřit a říkat věci, kterých později litujeme.

Při těchto konverzacích obvykle selháváme, protože:

  • Příroda pracuje proti nám. Když jsme ve stresu, vyplaví se adrenalin a krev je odváděna z mozku do svalů, takže naše schopnost myšlení trpí.
  • Jsme zaskočeni. Zásadní rozhovory nás často zaskočí – reagujeme hrubě a později se divíme, jak jsme mohli
  • Chybí nám správné dovednosti. Nevíme, kde začít, pokud jde o reakci na důležitou konverzaci nebo zahájení této konverzace, a tak se jí raději vyhýbáme.
  • Naše reakce více ubližuje, než pomáhá. Konáme způsobem, který nám brání v dosažení toho, co chceme. Jsme sami sobě nejhoršími nepřáteli.

Konkrétně existuje sedm klíčových principů dialogu, včetně implementačních dovedností, které si můžete procvičit, když se naučíte, jak vést zásadní konverzace.

Obsah

  1. Poznejte svou emotivní stránku
  2. Sdělení obsahu bezpečným způsobem a regulace emocí
  3. Sdílejte svůj pohled na věc a zkoumejte pohled těch druhých
  4. Kroky ke změně

Pro koho je kurz vhodný a potřebné znalosti

Školení je určeno pro všechny, kteří by rádi zvládali zásadní rozhovory bez zbytečných negativních emocí a kteří chtějí dovést situaci k řešení pomocí diskuze.


Lektor

Roman Chudoba

Roman vystudoval stavební ekonomii na ČVUT v Praze a začínal jako specialista pro plánování projektů s využitím počítačové podpory. Následně své praktické zkušenosti začal předávat dalším a v roli lektora rozšířil svůj záběr o komunikaci, vyjednávání a vedení lidí. Své vzdělání doplnil v rámci postgraduálního studia o obor koučování a mentoringu na Sheffield Hallam University.

Více jak dvacet let je pro své klienty oporou, zdrojem i výzvou při rozvoji a učení se v roli kouče, facilitátora a lektora. Jeho hlavním zaměřením je vertikální rozvoj kapacit pro přemýšlení, chápání významu a uvádění myšlenek do života. Pracuje pro jednotlivce, týmu i celé organizace.

Roman vede svou poradenskou firmu team.cz, s.r.o. Je akreditovaným koučem EMCC EIA na úrovni Master Practitioner.

 Cena:

4250,- Kč

 Online

 8h

 08:30

Organizátor akce
team.cz, s.r.o.
Navazující

Osobní produktivita

DominikMohu poradit?

Dominik Garreis
 

Marketing Coordinator 

dominik.garreis@principal.cz

+420 777 475 454