Zrychlení SW vývoje, vyšší flexibilita a maximalizaci hodnoty pro zákazníka. Jednou z možností, jak toho dosáhnout je agilní transformace.

Při přechodu na agilitu jsou v menších firmách brzy vidět první výsledky, ale také poměrně včas odhalíme, kde to drhne a na co je potřeba se zaměřit. V korporátech a větších společnostech je situace mnohem složitější.

Agilita je často vnímaná jen na provozní úrovni a není zaměřená na transformaci celé firmy, která se netýká jen změny procesů a Scrumem v týmech, ale hlavně změny firemní kultury. Cílem setkání je se zamyslet, jaká je podstata agility a poukázat na problémy, které mohou při transformaci nastat. Poukázat na to, že se skrývá za agilitou mnoho nedorozumění, pobavit se o tom jaká je ve většině firem agilita v realitě a jaké konkrétní kroky můžeme udělat, pokud to chceme změnit.

 

inagile2

 

Ohýbání agilu 3x jinak - víme proč?

Marek Král

Co si vlastně od agility kdo slibuje? Jak si ji kdo představuje? Někdy si z ní chceme vzít jen kus, jako by to ostatní šlo dělat postaru. Někdy od ní zase chceme, co neumí. Ať už je dezinterpretace a "ohýbání" agilu nepochopením nebo záměrem, v obou případech se vyplatí hledat souvislosti. Chceme bojovat za správný přístup a napravovat pokřivený stav. Je ale velmi zajímavé i užitečné prozkoumat vnitřní logiku a širší kontext těch omylů. Představíme si několik prezentovatelných momentek z prostředí tří velmi odlišných bank, abychom si ukázali co vše může při agilní transformaci hrát roli.

 

"Příběh z Fortuny - vsadíte si na Agile?"

Jan Krchňák

Fortuna, nebo přesněji Fortuna Entertainment Group, je rychle rostoucí společnost zabývající se sázkovým byznysem na evropském trhu. Jak je již dnes realitou, jde vlastně o IT firmu, která jen svůj produkt mimo online a mobilní svět provozuje i v kamenných pobočkách. S tím se spojena potřeba řízení rozvoje těchto IT produktů. Ve Fortuně v tuto chvíli koexistuje jak oddělené PMO oddělení, tak oddělení produktu a produktových manažerů, tak i R&D, kde experimentujeme se slovy Agile, Scrum a DevOps. Některé aspekty se nám daří, jiné se snažíme změnit. V příspěvku nasdílíme lekce které jsme získali (a občas utrpěli) při této cestě. Co se stane když se i v dnešní době snažíte plánovat roční produktovou roadmapu? Co tom udělá s rolí Product Ownera, když celkový přístup firmy je řízen projektově? A co to udělá s týmy, když na jedné straně hrajeme Scrum a na druhé waterfallové plánování?

 

"Agilní transformace - zázrak na počkání"

Jaroslav Procházka

Agilní transformace často spouštíme bez vědomí toho, co to vlastně znamená a jaký je cíl. Vyřešit tím všechny problémy světa nebo doručovat neověřený balast x krát rychleji není odpověď. Změnu řídíme tradičním big bangem s tradičním plánovacím mindsetem jen na provozní úrovni nebo si ji spojujeme s konkrétní formou struktury nebo procesu. Vynechán je management i produkty. Agilita je však neustálá schopnost organizace reagovat na změny. Není to tedy cíl, forma, ale cesta, chování. V přednášce se podíváme na některé typické bláboly a antivzory a ukážeme si jiné možné cesty více odpovídající agilním principům. 

 

Následovat bude diskuze, kde nám všichni řečníci rádi zodpoví dotazy k tématu. 

 

 forum2.png

REGISTROVAT

 


Speakeři

Jan Krchňák

Vykonavatel RainFellows, plný energie, pozitivista, který dokáže v lidech budit zvědavost, inspirovat k akci a vykecat díru do hlavy. Vyznavač evolučního přístupu k Agilitě, kde Agilní je jakýkoliv tým, který iterativně zlepšuje svůj způsob existence. A životní hračička, který pomocí byznys her obrací osudy jednotlivců i firem.


Jaroslav Procházka

Jarek je Agilní kouč a inovační mentor, kterého baví podporovat lidi a firmy v inovacích a doručování skutečné hodnoty pro zákazníky. V různých rolích (od vývojáře, přes projekťáka a produkťáka až po agilního mentora) se přes 13 let točí kolem různých agilních projektů v mnoha malých a středních českých firmách, velkých mezinárodních korporacích i českých institucích.


Marek Král

Marek má zkušenosti dosti pestré, od managementu interní komunikace a firemní kultury až po IT analýzu, od procesů až po divadelní režii. Všechny ty role, ale vždy spojovala snaha umožnit lidem snáze fungovat a spolupracovat. V roli agilního kouče se tyto různé zkušenosti výhodně poskládaly, takže aktuálně pracuje na zavádění a ladění agilních přístupů. Posledních 7 let prožil agilní transformací tří různých bankovních domů.

Rezervace účasti

Neplatný vstup

Neplatný vstup

Vyplňte prosím jméno

Bez vaší emailové adresy Vás nebudeme moci kontaktovat

Vyplňte prosím váše telefonní číslo

Neplatný vstup

Jméno společnosti
Vyplňte celé jméno vaší společnosti

IČO
Vyplňte IČO

DIČ
Neplatný vstup

Sídlo společnosti
Vyplňte fakturační adresu vaší společnosti

Město
Vyplňte město

PSČ
Vyplňte prosím PSČ

Doporučujeme nám připsat pár slov.

Prosíme, toto políčku zaškrtněte

Prosíme, toto políčku zaškrtněte

Základní cena:

(*) - povinná pole

dancaMohu poradit?

Daniela Drncová
 

Event specialist

daniela.drncova@principal.cz

+420 775 733 191

Odběr nových akcí

Vyplňte svůj email a přihlaste se k odběru nových školení.