Pravidelně přinášíme novinky z naší kuchyně a oboru. Můžete také sledovat náš Facebook.

Otevřená atmosféra, zajímaví lidé a skvěle šlapající organizace. Co víc si přát?

Číst dál...

Od 1. ledna 2019 platí, že se budou zálohy platit v kalendářním měsíci, na který se záloha vztahuje.

Číst dál...

Pro rok 2019 se osobám samostatně výdělečně činným opět zvyšují povinné minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění.

Číst dál...

V dubnu organizujeme již 4. ročník Code Breakers pod záštitou portálu www.contractors.cz. Letos jsme si pro Vás připravili dvě novinky.

Číst dál...

Připravujeme zbrusu novou verzi portálu pro IT specialisty Contractors.cz. Chceme pro vás přinášet novinky z pracovního trhu, změny v legislativě či z daňové a finanční problematiky. Baví nás organizovat společná setkání, inspirující workshopy či odborná školení.

Číst dál...

S ohledem na změnu minimální mzdy od ledna 2018, vám níže poskytujeme aktuální informace k platbám za sociální a zdravotní pojištění pro letošní rok.

Výši platby za zdravotní i sociální pojištění musíte změnit již od února 2018, pouze však v tom v případě, že platíte minimální zálohy na pojištění a nemáte stanoveny vyšší zálohy plynoucí z loňského vyúčtování pro pojišťovny.

Číst dál...

Každému z nás už se jistě někdy stalo, že po odebrání služeb nebo dodání zboží přišla faktura se splatností určenou na 14 dní s okřídlenou větou: “Při zpožděné úhradě Vám budeme účtovat penále ve výši 0,05 % za každý započatý den prodlení.” O platnosti obou těchto požadavků se přitom dá s úspěchem pochybovat. Faktura totiž není ničím jiným než jednostrannou výzvou k plnění, nemůže tak zakládat, měnit nebo rušit práva a povinnosti založené předtím smluvně. Ale pojďme se na to podívat detailněji.

Číst dál...

V souvislosti s účinností obecného nařízení o ochraně osobních údajů (tzv. “GDPR”) [1] od května příštího roku stojí jistě za pozornost poslední výkladové stanovisko expertní pracovní skupiny 29 na téma zpracování osobních údajů na pracovišti.[2] Jelikož toto stanovisko se netýká pouze zaměstnanců, ale obecně jakýchkoliv pracovníků v obdobném postavení, tj. typicky také osob poskytujících služby na základě živnostenského oprávnění, je toto stanovisko relevantní prakticky pro všechny podnikatele. Hovoříme-li tedy níže o zaměstnavatelích a zaměstnancích, máme na mysli i subjekty v obdobném postavení na obou stranách.

Číst dál...

V pátek 5. května jsme spolu s našimi kolegy na projektech měli příjemnou diskusní snídani. Posnídáte příště s námi? Vyberte si z pestré nabídky projektů a příště pozveme i Vás.

Číst dál...

Na neutrální půdě paralelního vesmíru Mercuria laser game se setkal velmi příjemný počet nadšených bojovníků. Pro naší Principal Alianci to byla velká potěcha pro oči, vidět tolik tváří zápálených do hry.

Číst dál...

V bussiness analýze obecně platí, že své záměry (požadavky) máme popisovat bez ohledu na konkrétní technologie. Důraz je kladen primárně na to, co nám mají naše požadavky přinést užitečného, než jak se co má přesně vyrobit. Na druhou stranu pokud připravujeme softwarový projekt, je výhodné znát systémy, které jsou na trhu k dispozici, pochopit, na jakých principech jsou postaveny a ověřovat průběžně s uživateli, že jsme s návrhem řešení na správné cestě. Umí to projekty zefektivnit.

Číst dál...

Celé září jsme naplnili akcemi, které měly za cíl podpořit význam projektového řízení při vedení firemních projektů. Portál Contractors.cz podporuje projektové manažery v jejich profesním rozvoji, nabízí zajímavé projekty a synergicky doplňuje portfolio firmy Principal engineering. 

Číst dál...

Chcete-li být ve svém oboru úspěšní, nestačí být “pouze” dobrý. Zpráva o tom, že jste dobrý, a tím myslíme nejlepší, se musí donést dále než jen za práh vašeho bytu. Své schopnosti, dovednosti a znalosti rovněž musíte umět nabídnout, prezentovat a především prodat. Tomu se říká mít silnou osobní značku.

Číst dál...

Vzbuď v sobě hráče a pojď si zahrát s kolegy badminton.

Rok se s rokem sešel a my zde máme další pokračování našeho úspěšného badmintonového turnaje, který jsme loni pořádali v kouzelném termínu 11. 11. 2015.

Číst dál...

Pete není člověk, je to testovací framework, který vám usnadní práci při tvorbě a testování kódů. Pokud jste ještě o Petovi neslyšeli, přečtěte si následující řádky a seznamte se. A co takhle software engineering, říká vám to něco? Obojí je důležité, pokud chcete vytvořit funkční software založený na kvalitních kódech.

Číst dál...